HU
Magyar
HU
Magyar
GB
English
SMART BUILDING CENTER 
"Fenntartható jövőt építünk!"
SMART BUILDING CENTER 
"Fenntartható jövőt építünk!"
HU
Magyar
HU
Magyar
GB
English
SMART BUILDING CENTER 
"Fenntartható jövőt építünk!"
HU
Magyar
HU
Magyar
GB
English
BLOG
Be The Best!
HU
Magyar
HU
Magyar
GB
English
SMART BUILDING CENTER 
"Fenntartható jövőt építünk!"

A Megyei Jogú Városok Szövetségének közgyűlése

Október 22-én a 11. 00 órakor kezdődő Megyei Jogú Városok Szövetségének soron következő 2 napos közgyűlésén Áder János, Magyarország köztársasági elnöke a klímavédelem fontosságáról és a megyei jogú városok szerepéről tartott előadást. Az Okos Épület Tudásközpont “Gyakorlati példa a klímavédelemben” címmel tartott előadást.



Szakmai egyeztetés a Megyei Jogú Városok Szövetségével

– Vendégünk Kevin Kampschroer a GSA igazgatója -

Az Okos Épület Tudásközpont (OÉT) az okos épületeket bemutató szakmai rendezvényén a Megyei Jogú Városok Szövetségének mutatta be terveit. A rendezvény díszvendége Kevin Kampschroer, a General Services Administration(GSA) vezetője volt.

A GSA az Okos Épület Tudásközpont egyik legfontosabb stratégiai együttműködő partnere. A szakmai egyeztetésen bemutatták a smart building hazai kezdeményezését és a GSA történetét, szakmai fejlődését, kihívásait, az intelligens épület technológia sikeres alkalmazását. 

A konferenciá az OÉT technológia külföldi helyzetéről  Kevin Kampschroer, a General Services Administration(GSA) vezetője tartott előadàst, a magyarországi tervekről pedig az OÉT vezetői és szakemberei, Cseh Gábor és Surányi Andrea beszéltek.

A rendezvény záró panelja egy nyitott fórum volt, ahol a résztvevők megvitathatták a szakmai kihívásokat, teendőket és az együttműködési lehetőségeket.


 Vendégünk Kevin Kampschroer

 a GSA Szövetségi Okos, Zöld Épületek részlegének vezetője

Az Okos Épület Tudásközpont (OÉT) meghívására szombaton Magyarországra érkezett Kevin Kampschroer, a Magas Teljesítményű Zöld Épületek Szövetségének elnöke, a General Services Administration (GSA) kormányzati szervezet igazgatója. Munkájának első legfontosabb állomása, annak a keretrendszernek a kidolgozása volt a GSA számára, amely az üvegházhatású gázok, -többek között a CO2- kibocsátásának csökkentését biztosította rövid és hosszú távon egyaránt. Csapata vezénylete alatt a kormány átfogó javulást ért el a középület állomány költség alapú és környezettudatos létesítménymenedzsmentjében, valamint a kormányzati dolgozók képzésében és képesítésében. A GSA Vezető Klímaváltozási programjának tisztviselőjeként, és az ügynökség vezetőjeként megvalósította az éghajlatváltozás kockázatainak felmérési rendszerét és épületkatasztert hozott létre szabványai alapján.

Legfrissebb publikációja, az első orvostudományi tanulmány volt, amely direkt kapcsolatot mutat az épületjellemzők és az irodai dolgozók stressz és a szívműködési problémái között, melyben a tanulmány pozitív eredményeket mutat az optimális fényviszonyok, a természetes fény és a belső környezeti minőség és komfortérzet (IEQ) javítása mellett.

A General Services Administration (GSA) az Egyesült Államok Truman kormányának 1949-ben létrehozott független ügynöksége, amely segítséget nyújt minden szövetségi létesítménynek, szervezetnek alapvető működésbeli irányításához és üzemeltetéséhez, valamint fenntarthatósági stratégiájához. A GSA termékeket, oktatási anyagot és kommunikációt biztosít az amerikai kormányzati irodák számára, beszerzési és irodai szolgáltatási teret nyújt a szövetségi alkalmazottaknak, valamint kormányzati költségcsökkentő politikát alakít ki, egyéb menedzsment feladatok mellett, mint például a közintézmények létesítményeinek fejlesztése és portfolió kezelése. A világon a GSA az első és egyetlen független ügynökség, amely a Smart Building technológiát sikeresen alkalmazta egy nagy teljesítményű összefüggő közintézmény hálózat kiépítésével és működtetésével.

Az amerikai GSA (General Service Administration) az Okos Épület Tudásközpont egyik legfontosabb stratégiai együttműködő partnere, akivel közösen szeretnénk ismertetni a Smart Building hazai iparági kezdeményezését, előnyeit és az intelligens épület technológia sikeres közintézményi, ipari és kereskedelmi alkalmazását, tapasztalatait.


 Modern város – okos épületek

 Az iTeam Holding és a Smart Building Center csapata a 8. Infotér Konferencián


Nagy sikerrel zárult a 8. Infotér Konferencián a “Modern város – Okos épületek” című kerekasztal beszélgetés, melyben  Szita Károly, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke és Kaposvár polgámestere, Dr. Molnár Gábor, a KOM Központi Okos Mérés Zrt. vezérigazgatója, Gál András Levente, a Digitális Jólét Program összehangolásáért és megvalósításáért felelős miniszterelnöki biztos képviselője és a Smart Building Center Kft. vezetője vettek részt.
A kerekasztal beszélgetést felvezető előadásunkban rávilágítottunk, mit is jelent a okos épület technológia, hol is tart ma Magyarország ezen a területen, válaszokat kaphattunk azon kérdésekre, miért is jó ez az embereknek, az önkormányzatoknak és a nemzetgazdaságnak. Prezentációnk végén az is kiderült, mi is volt a világ első okos épülete.


 Élhető Budapest létrehozása a Smart Building erejével

 A Smart Building Center nemzetközi előadása

Fotó forrás: https://www.exporeal.net/trade-fair/exhibition-profile/photo-gallery/index.html

A Smart Building Center Kft. és a VárosLiget Zrt. okos Liget projekt csapata a Münchenben megrendezett EXPO REAL nemzetközi rendezvényen mutatta be elképzeléseit és fejlesztési terveit.

Cseh Gábor a Smart Building Center vezetője egy nagyszabású prezentációban mutatta be, hogyan is lehet Budapesten megvalósítani a smart building technológiát, hogy miért is okos megoldás ez a városnak, hogy hol is tart a technológia a jelenben és hogy épülhet a projekt által a jövő.

Az EXPO REAL, az európai kereskedelmi ingatlanok legnagyobb B2B szakmai fóruma, ahol a résztvevők az ingatlanpiac teljes spektrumát fedik le: a projektfejlesztőktől, menedzserektől kezdve befektetőkön és finanszírozókon, tanácsadókon és ügynökökön, építészeken és tervezőkön, vállalati ingatlanmenedzsereken át, egészen a gazdasági régiók és városok kiemelt vezetőkig, képviselőkig.

Fotó forrás: https://www.exporeal.net/trade-fair/exhibition-profile/photo-gallery/index.html

A mintegy 15 000 m2 nagyságú területen több mint 1800 nemzetközi kiállító és 39000 résztvevő fordult meg a három nap leforgása alatt. Így kiemelten fontos cél volt, hogy mint a magyar innováció szóvivői a smart building digitális és intelligens épület technológia megoldások bemutatásával hívjuk fel a szakma figyelmét. Törekvéseink sikerrel jártak, hiszen a 2000 keretprogramból a smart building és okos épület technológia és ingatlan megoldások egyik úttörői lehettünk, így elsöprő sikert arattunk a VárosLiget Zrt. okos Liget projekt csapatával.


"Inspiratív kerekasztal beszélgetéseket és valós együttműködést láttam kibontakozni."


Cseh Gábor a Smart Building Center Kft. igazgatója bemutatta, hogy a smart building épülettechnológia, a fejlett analitikus szolgáltatások és a digitális szolgáltatások kombinációja milyen új dimenziót, új lehetőségeket nyitnak az épületek teljesítményében. Kiemelte, hogy a digitalizálás által kínált lehetőségeket szükséges következetesen alkalmazni a fenntartható, energiatakarékos, biztonságos és kényelmes épületekre vonatkozó valamennyi követelmény betartása érdekében.

Ez tökéletes munkahelyeket, szolgáltatási- és ellátó helyeket eredményez, amelyek növelik az ingatlan értékét és versenyképességét. A Smart Building Center az ingatlanfejlesztés széleskörű támogatását kínálja, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy az épületek olyan nagy teljesítményű eszközökké alakuljanak át, amelyek gazdaságosan és megbízhatóan működnek, és magasabb megtérülést eredményeznek.